Data dodania: 03.06.2024
PODSUMOWANIE NADZORU PEDAGOGICZNEGO 2023/24
– KONKRETNIE, PRAKTYCZNIE I MERYTORYCZNIE
Zakończenie roku szkolnego 2023/24 to szczególny czas, w którym każdy dyrektor zmierzy się z bardzo chaotyczną i specyficzną sytuacją zarówno w kwestii sprawowanego przez siebie nadzoru jak również w sprawach zarządzania, dokumentowania oraz realizacji zadań szkoły/przedszkola. Jest to również czas podsumowań tego co działo się w placówce we wszystkich obszarach jej działalności. Zapraszam na szkolenie, w czasie którego wskażemy w jaki sposób prawidłowo udokumentować nadzór pedagogiczny - co możecie a co musicie mieć w segregatorach. Podjęty zostanie również wątek wyników i wniosków z nadzoru a także treści uchwał, aneksów, zapisów w protokołach z posiedzeń rady pedagogicznej. Wskażemy Państwu jakich pułapek unikać i w jaki sposób wykorzystać to co dzieje się w Waszej placówce, aby skutecznie udokumentować kontrolę i wspomaganie. Każdy uczestnik otrzyma plik materiałów, które będzie mógł bezpośrednio wykorzystać w podsumowaniu swojego nadzoru - również w nawiązaniu do ewentualnych kontroli zewnętrznych oraz ocen pracy nauczycieli a także swojej własnej - dyrektorskiej.
Przykładowe zagadnienia:
- Przepisy prawa oświatowego związane z nadzorem pedagogicznym w mijającym roku szkolnym oraz ich konsekwencje w praktyce ze szczególnym uwzględnieniem zmian w ocenianiu.
- Analiza i ocena realizacji planu nadzoru, oraz formułowanie wyników, wniosków i rekomendacji – protokoły oraz inne typy dokumentacji w świetle podejmowanych działań.
- Określenie sposobów realizacji wniosków z nadzoru, w tym sprawowanego nad szkołą - przykłady protokołów, wniosków i sposobów ich wykorzystania.
- Aktualne rozwiązania wynikające z przepisów prawa np.: dokumentacja przebiegu procesów nauczania
z uwzględnieniem ograniczeń w funkcjonowaniu szkoły, procedury ochrony małoletnich, zmiany w statutach w zakresie oceniania, zestawienia i analizy realizacji kierunków polityki oświatowej oraz zadań wynikających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Anna Stalmach-Tkacz - ekspert do spraw nowych rozwiązań prawnych w oświacie oraz nadzoru pedagogicznego, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji EDU MONTIS, autorka licznych materiałów i narzędzi cyfrowych wspierających pracę kadry kierowniczej oświaty i nauczycieli, konsultant merytoryczny kadry kierowniczej oświaty.
Termin szkolenia szkoły: 06 czerwca 2024 r. godzina 10:00
Termin szkolenia przedszkola: 05 czerwca 2024 r. godzina 10:00
Miejsce szkolenia: online na platformie CLICK MEETING
Cena szkolenia 289 zł/os - liczba miejsc ograniczona
W przypadku zbyt małej ilości osób możliwa jest zmiana terminu.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu.